Kam na výlet

Valtice nabízí skvělé výchozí místo pro velké množství výletů a zážitků, aniž byste museli příliš cestovat. Dovolená v centru Lednicko-valtického areálu je ideální pro pěší turisty, cyklisty, milovníky vína, historie a kulturního bohatství i malebné přírody.
Valtice se nachází v Mikulovské vinařské podoblasti a jsou právem nazývány „hlavním městem vína“. V okolí najdete spoustu vinařských podniků i rodinných vinařů, sklepů a ochutnávek místních vín.

Lednicko-valtický areál

Tento krajinný celek, který je zapsán na seznamu světového dědictví Unesco, leží ve spodní části Jihomoravského kraje a přímo sousedí s Rakouskem. Přímo na výběžku lze spatřit unikátní lužní lesy a louky a v okolí Valtic a Lednice se rozpínají dlouhé vinařské tratě.

Dohromady s Břeclaví pak Lednice a Valtice tvoří jakýsi pomyslný trojúhelník, v jehož středu se rozpínají lesy a louky plné významých lichtenštejnských staveb nazývané jako salety.

Celkem 14 historických památek můžete projet během jedhono dne na kole nebo si výlety rozdělit a užívat si klidu v prostředí, ve kterém se budete cítit jako v české pohádce.

Na stránkách Lednicko-valtického areálu najdete všechny důležité informace o tomto mikroregionu včetně soupisu památek, které rozhodně stojí za navštívení.

www.lva.cz